Świnka morska

Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest popularnym zwierzęciem domowym. Ze względu niewielkie rozmiary może być świetną alternatywą dla tych, dla których niemożliwe jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie ma zbyt dużych wymagań, w kwestii żywienia – jest zwierzakiem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Dietę świnki morskiej można urozmaicać warzywami i owocami, jak na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zapewnić śwince ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej ze ściółką oraz odpowiednimi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można zakupić standardową klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy bezproblemowo w każdym sklepie zoologicznych albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, ponieważ zwierzęta te nie lubią się wspinać. Dlatego istotna jest powierzchnia dna klatki. Dno klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić objętość większą, szczególnie gdy planujemy hodować tam więcej zwierząt.Istotnym jest, aby pręty klatki nie były rozstawione w dużych odległościach, gdyż może to grozić zaklinowaniem się świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się pokryć ściółką i\oraz zakupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Najczęściej ściółką klatki dla gryzoni mogą być trociny lub granulat. Trociny są tanie i dobrze sprawdzają się jako podłoże klatki. Wadą trocin jest pylenie i wypadają poza klatkę. Alternatywą może być granulat, który wykazuje się dobrą chłonnością, ale jest trochę twardszy w porównaniu do trocin. Oprócz tego istnieją maty dla gryzoni, dzięki którym łatwo dbać o czystość w klatce, jednak ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby uprzyjemnić mieszkanie waszej świnki morskiej warto umieścić w niej potrzebne akcesoria, z których najważniejszy jest domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka morska poczuje się bezpieczna, jako,że będzie miała prywatną przestrzeń, do której będzie mogła skryć się na odpoczynek albo odstresować się, kiedy pierwszy raz przyniesiemy ją do domu.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Transportery-i-akcesoria-32901.html transporter dla psa