Kocie kuwety

Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, albowiem dla ilustracji kociej toalety zakrytej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość akceptuje, aczkolwiek widnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się pamiętać o nadającym się wymiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, aby bezstresowo podtrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po porze, który został przez nas ustawiony, bądź po okresowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który usuwa zanieczyszczenia do pojemnika, bądź do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie spada na dół. Ten typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które bezustannie czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, ponieważ może nieść za sobą problem przy wejściu. Gdy kot już ukończy 12 tydzień życia, wypada uzyskać nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, w tym celu, ażeby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek kocha kopać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, ponieważ wybrane kocięta nie akceptują takowych kuwet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w jakim można wstawić w środek kocią toaletę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Należałoby również zaopatrzyć się w akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html furminator dla kota