Koty

Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla wzoru kuwety zakrytej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w zakończenie, byle łatwiej podtrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które dosłownie nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do kontenera, alboż do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w dół. Tenże typ kociej toalety figuruje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które na okrągło czyszczą kuwetę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, jako może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. skoro kot już skończy 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to, aby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kot kocha kopać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale zostało u góry napisane – należy uważać, aczkolwiek poszczególne kotki mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w którym można ustawić wewnątrz kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Powinno się również pozyskać wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów