Psy

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wyborną szansą, by dać czas naszemu czworonogowi. Podróż z ukochanym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, by zrelaksować się, jednocześnie dając psu czas. Kiedy jest ciepłotrzeba pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnorodnych gabarytów, dlatego z łatwością znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi lub lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba zatem sprawdzić przed nałożeniem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże działają jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, więc dają ogólną opiekę pupila. Obroża dla psa działa aż 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, ponieważ zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie konieczna jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny kraków