Drapak dla kota

Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy kupić drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak więc dokonać wyboru drapaka i uszczęśliwić nawet bardzo wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze pieńka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Nieco droższą alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy posiadamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego typu sprawdzają się w miejscach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Powstały po to, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niedużych rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być miękka dla zwierzaka, owinięta materiałem. Równie ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne typy drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

furminator